Vsako muziciranje (petje, igranje kitare, klavirja, trobente ali pretepanje bobnov) je pravzaprav proizvajanje tonov. Vsak ton ima nekaj značilnosti: višino, dolžino (trajanje), barvo in jakost (glasnost). Te lastnosti seveda še kako vplivajo na zaznavo tonov. Zato vsaka spremeba teh lastnost, pomeni drug ton. Šola kitare, ki smo jo tu začeli, bo v svojem bistvu, razdeljena glede na te osnovne lastnosti. Govora pa bo seveda tudi o raznih trikih in fintah na kitari in opremi.Ker bo vpletene precej glasbene teorije, bomo sproti pojasnjevali vsak nov termin, o katerem bo govora, Teorija se seveda marsikomu ne dopade, toda drugače ne gre, če bi rad res obvladal kaj več kot tri akorde na kitari.
To kar so toni v naravi, to so note na papirju. Vsako lastnost tona je moč izraziti z notnim zapisom Viri in strani ki so bile v veliko pomoč:
e-book v obliki "help" fajla - Orbina škola kitare Znanje (2akordi): Tehnika
Znanje (2akordi): Guitar Pro i MIDI
Znanje (2akordi): Korisni Programi
Wikipedia
Glasbeni atlas: Ulrich Michels Teorija glasbe: Stanko Prek How Music Works.com V arhivu Dolpotega pa si oglej še: Zbirka člankov, ki se tičejo teorije in prakse igranja kitare. Večinoma so namenjeni začetnikom.
|